Zamegljeno ozadje je zares eden od ključnih trikov, kako poudariti subjekt in nanj pritegniti vso gledalčevo pozornost, zato je pomembno, da znamo doseči ta učinek. Uporaben je tako za portretno fotografijo kot tudi za produktno fotografijo, wildlife fotografijo itd. 

Nakup objektiva je lahko še bolj zahteven od nakupa fotoaparata. Pozorni morate biti na bajonet, kompatibilnost z aparatom, goriščno razdaljo, zaslonko, avtofokus, stabilizacijo, kromatsko aberacijo ... in še kaj bi se našlo. Kako navigirati po morju neskončne izbire, če se na fotoopremo (še) ne spoznate najbolje? V tem in naslednjem blogu vam bomo poskušali dati par čim bolj uporabnih nasvetov, kako izbrati pravega. 

Filtri imajo v fotografiji zelo različne namene in načine uporabe, vsem pa je skupno to, da lahko močno vplivajo na končno fotografijo tako na negativen kot na pozitiven način. Danes bomo pisali nekaj o tem, katere filtre najpogosteje uporabljamo, kakšen je njihov namen in kaj je pomembno za izbiro pravega filtra.

"Shutter count" ali dobesedno prevedeno "število zaklopov" je mnogokrat slišana fraza, a čeprav jo lahko zares pogosto zasledimo, je pravzaprav zavajajoča in uporabljena nepravilno.

V prejšnjih blogih smo pisali o oznakah na objektivih in pri tem smo veliko omenjali tudi stabilizacijo, ki je zagotova ena od karakteristik, na katero bi morali biti pozorni pri kupovanju fotografske opreme. Prav zato bomo danes na povsem preprost način napisali nekaj o tem, kaj točno sploh je stabilizacija, kakšne vrste stabilizacije poznamo, kje jo najdemo in kdaj jo pravzaprav potrebujete ... 

Prejšnji teden smo začeli s svetovanjem o izbiri primerne torbe, danes pa se bomo posvetili nahrbtnikom.

Ob nakupu ste fotoaprat dobili v bleščeči škatli, a najbrž ste kaj kmalu ugotovili, da boste potrebovali še torbico ali nahrbtnik, kamor boste aparat pospravili in se z njim odpravili na pot. Ali lahko najmanjše aparate pospravimo kar v žep? Je bolje torbica ali nahrbtnik? Kaj pa če nas ujame dež, ali so torbice vodoodporne?

Danes zaključujemo serijo blogov o oznakah na objektivih in njihovih pomenih. Za konec nas čakata še Samyang in Tokina,  če vas zanimajo druge znamke kot so Nikon, Canon, Sony, Sigma in Tamron, pa vas lepo vabimo, da si preberete 1. in 2. del bloga.

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih